Tutvustus

Oleme tegutsenud alates 1984. aastast. Esimeseks etenduseks oli “Nukkude kontsert” 29. detsembril 1984. aastal. Sellest ajast on seda lavastust mängitud 5-6 erinevat varianti. Viimane variant kannab pealkirja “Ja nukk saab elavaks…”. Kokku on seda mängitud üle 300 korra. Kui algselt kandis teater nimetust Harry Gustavsoni Pereteater, siis alates 2017. aastast on teatri nimi Harry Gustavsoni Nukuteater.

Teatri repertuaaris on praegu kümme nukulavastust:

Kontsert-etendus „Ja nukk saab elavaks…”, sirmiteatri etendused „Lugu Katist, Rikist ja Nurrist”, „Lugu ilusatest sulgedest”, „Jõuluvana kingikott” (ja selle nö ajatu variant pealkirjaga „Lugu Pikk-kõrvast, Otist ja Kriimsilmast”) , „Nõiamoori jõuluvemp”, „Jänes Julgepüks”, „Põrsakesed Niff, Nuff ja Naff“, lauateatri etendus „Vaeslaps ja talutütar“ ja teatrimäng koos lastega „Arabella tahab tantsida“.

Teater annab aastas keskmiselt 40-50 etendust. 36 aasta jooksul on antud 1484 etendust umbes 10 000 vaatajale.

Enamasti mängib teater Tallinna ja Tallinna ümbruse lasteaedades ja Harjumaal, aga ka teistes maakondades. On osaletud iga-aastastel rahvusvahelistel nukuteatrite festivalidel „Teater kohvris” Viljandis, nukuteatrite festivalidel „Suur Sirmik” Kärdlas, UNIMA festivalidel Tallinna Vanalinna Päevade ajal ja rahvusvahelistel nukuteatrite festivalidel “Teater Treff” Tallinnas. Viimastel aastatel on teater andnud aastas ka mitu avalikku etendust Von Glehni Teatris.

Oleme püüdnud säilitada traditsioonilist sirminukuteatrit, uskudes selle elujõusse. Teatri repertuaar on suunatud põhiliselt lasteaialastele (3 – 7-aastastele), kuid oma etendusi on näidatud ka koolide algklassides ning sealgi hea vastuvõtu leidnud.

Kõigi lavastuste muusika autor ja esitaja on Helika Gustavson-Rätsep. Nukud kõigi lavastuste jaoks on enamasti Lully Gustavsoni tehtud.